Kosmetika

PÉČE A ODPOČINEK          

Krémy, pleťové masky, peelingy, vzácné oleje a séra, pleťové vody a mnoho dalšího, to všechno je kosmetika a můžete si ji u mě koupit, ale věnuji se také kosmetice ve smyslu péče, ošetření pleti a na tu bych vás chtěla pozvat. Pro ženu je péče o zevnějšek každodenní nutností, rutinou a snad i trochu radostí, ačkoliv někdy je fajn, když to někdo udělá za vás a vy můžete přitom prostě jen odpočívat. Nenabízím žádné invazivní metody ošetření, jsem stále pro přirozenost, i když si myslím, že přírodě se může pomáhat. Nikdo nestojí o to, aby na něm bylo znát, že je unavený, má mnoho starostí a neví, kam dřív skočit. A tu možnost, udělat si chvíli pro sebe, nechat povinnosti stranou, dopřát si příjemnou péči a o něco radši se pak na sebe dívat do zrcadla, vám nabízím.

 

OBLIČEJOVÁ MASÁŽ           

Na masáži si zakládám, protože ještě o trochu dříve než jsem se stala kosmetičkou, jsem byla masérkou a osobně si myslím, že není větší blaho než masáž obličeje. Vážně. Můžete si nechat masírovat záda a je to skvělé nebo chodidla a pocítíte úžasnou úlevu, ale masáž obličeje je něco, při čem opravdu rychle vypnete, a myšlenky se zpomalí, starosti rozutečou. Používám kvalitní oleje, jak jinak než od firmy Nobilis Tilia, vůni si můžete pokaždé vybrat jinou, je to opravdu zážitek!

ČIŠTĚNÍ A CO PAK, ABYCH NEMĚLA ČERVENÉ FLEKY?

Čištění pleti, to je asi to hlavní, co máme na mysli, když řekneme, že potřebujeme zajít na kosmetiku. K tomu taky úprava obočí, případně barvení nebo depilace chloupků a maska. S klientkou/klientem se vždy domluvím, co dělat a co ne, do ničeho nenutím. I když někdo zatracuje manuální čištění jako předpotopní metodu, já myslím, že své místo bude mít v kosmetice vždy. Zkrátka, někdy to jinak nejde, ale nebojte se, nic nepřeháním! Z přístrojů používám ultrazvukovou špachtli a galvanickou žehličku. Obojí je velmi šetrné a povzbuzuje vitalitu a regeneraci pleti.

ÚPRAVA OBOČÍ     

Je to běžná součást kosmetického ošetření nebo také samostatná procedura a také trochu věda. Dnes si můžete nechat modelovat obočí ve specializovaných salónech odborníky, kteří se věnují právě jenom úpravě obočí v nejrůznějších stylech a s použitím různých technik. Stále je tu ale ten hlavní důvod, proč to podstoupíte, chcete mít hezké obočí a vypadat upraveně. O nic víc ani méně myslím nejde. Umět udělat pěkné obočí pro mě znamená naslouchat klientce, abych mohla splnit její očekávání, umět pár triků, které usnadní práci a vědět, jaké pomůcky potřebuji. To vše se na výsledku projeví. Upravené obočí krásně zvýrazní oči, dodá soulad obličejovým liniím, dát mu péči stojí za to!

GALVANICKÁ ŽEHLIČKA

Při ošetření galvanickuo žehličkou získává pleť díky hloubkově působícím galvanickým proudům větší množství hydratačních a regeneračních látek zapracováním speciálních gelů. Při galvanizaci se rozproudí lymfa, zmírní se otoky a hned po ošetření se tím pleť viditelně zjemní, zeštíhlí a omladí. Omlazující efekt vydrží až několik dní.

DEPILACE

Odstranění chloupků teplým voskem ke kosmetice vždycky patřilo a bude její součástí i nadále. Všechny formy zbavování se nežádoucího ochlupení, které odstraňují chloupek i s kořínkem, oslabují potenciál jeho růstu a ten většinou sice vyroste znovu, ale je slabší. S dalšími depilacemi postupně slábne. Na rozdíl od holení, (které mimochodem výrazně nedoporučuji), kdy se chloupky uříznou nad pokožkou všechny ve stejné výšce, jsou pak ostré, když dorůstají a vlasový folikul (kořínek) se tím pro další růst jenom posiluje.

SÉRUM A MASKA

Je to jedna z posledních fází ošetření. Už jen odpočíváte a Vaše pleť absorbuje výživné a zklidňující látky ze séra a nanesené masky.